    KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ATTD3092F
    Part No.:
    RK73H2ATTD3092F
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRK73H2ATTD3092F.pdf
    Description:
    RES 30.9K OHM 1% 1/4W 0805
    Resistance:
    30.9 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order RK73H2ATTD3092F on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RK73H2ATTD3092F price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RK73H2ATTD3092F?
    Image RK73H2ATTD3092F
    Part Number RK73H2ATTD3092F
    Product Status Active
    Resistance 30.9 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)