    KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD4533F
    Part No.:
    RK73H1JTTD4533F
    Manufacturer:
    KOA Speer Electronics, Inc.
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    0603 (1608 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRK73H1JTTD4533F.pdf
    Description:
    RES 453K OHM 1% 1/10W 0603
    Manufacturer:
    KOA Speer Electronics, Inc.
    Series:
    RK73H
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    453 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Composition:
    Thick Film
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Ratings:
    0603
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    Datasheet:
    1. How to order RK73H1JTTD4533F on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RK73H1JTTD4533F price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RK73H1JTTD4533F?
    Image RK73H1JTTD4533F
    Part Number RK73H1JTTD4533F
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RK73H
    Package/Case 0603 (1608 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 453 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)