    KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD1003D
    Part No.:
    RK73H1JTTD1003D
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRK73H1JTTD1003D.pdf
    Description:
    RES 100K OHM 0.5% 1/10W 0603
    Resistance:
    100 kOhms
    Tolerance:
    ±0.5%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order RK73H1JTTD1003D on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RK73H1JTTD1003D price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RK73H1JTTD1003D?
    Image RK73H1JTTD1003D
    Part Number RK73H1JTTD1003D
    Product Status Active
    Resistance 100 kOhms
    Tolerance ±0.5%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)