    KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD1000D
    Part No.:
    RK73H1JTTD1000D
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRK73H1JTTD1000D.pdf
    Description:
    RES 100 OHM 0.5% 1/8W 0603
    Series:
    RK73H
    Resistance:
    100 Ohms
    Tolerance:
    ±0.5%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order RK73H1JTTD1000D on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RK73H1JTTD1000D price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RK73H1JTTD1000D?
    Image RK73H1JTTD1000D
    Part Number RK73H1JTTD1000D
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RK73H
    Product Status Active
    Resistance 100 Ohms
    Tolerance ±0.5%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)