    KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1HTTC2202F
    Part No.:
    RK73H1HTTC2202F
    Package:
    0201 (0603 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRK73H1HTTC2202F.pdf
    Description:
    RES 22K OHM 1% 1/20W 0201
    Package/Case:
    0201 (0603 Metric)
    Product Status:
    Not For New Designs
    Resistance:
    22 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.05W, 1/20W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    0201
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    0.010" (0.26mm)
    Datasheet:
    1. How to order RK73H1HTTC2202F on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RK73H1HTTC2202F price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RK73H1HTTC2202F?
    Image RK73H1HTTC2202F
    Part Number RK73H1HTTC2202F
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RK73H
    Package/Case 0201 (0603 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Not For New Designs
    Resistance 22 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.05W, 1/20W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0201
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)