    KOA Speer Electronics, Inc. RK73B3ATTE151J
    Part No.:
    RK73B3ATTE151J
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRK73B3ATTE151J.pdf
    Description:
    RES 150 OHM 5% 1W 2512
    Resistance:
    150 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    1W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Datasheet:
    1. How to order RK73B3ATTE151J on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RK73B3ATTE151J price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RK73B3ATTE151J?
    Image RK73B3ATTE151J
    Part Number RK73B3ATTE151J
    Product Status Active
    Resistance 150 Ohms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 1W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 2512
    Size / Dimension 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)