    KOA Speer Electronics, Inc. RK73B3ATTE100J
    Part No.:
    RK73B3ATTE100J
    Package:
    2512 (6432 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRK73B3ATTE100J.pdf
    Description:
    RES 10 OHM 5% 1W 2512
    Package/Case:
    2512 (6432 Metric)
    Resistance:
    10 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    1W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    2512
    Size / Dimension:
    0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Datasheet:
    1. How to order RK73B3ATTE100J on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RK73B3ATTE100J price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RK73B3ATTE100J?
    Image RK73B3ATTE100J
    Part Number RK73B3ATTE100J
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RK73B
    Package/Case 2512 (6432 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 10 Ohms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 1W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 2512
    Size / Dimension 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)