    KEMET SS28V-K25075-CH
    Part No.:
    SS28V-K25075-CH
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSS28V-K25075-CH.pdf
    Description:
    CMC 7.5MH 2.5A 2LN TH
    Current Rating (Max):
    7.5 mH @ 1 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max):
    2.5A
    Voltage Rating - DC:
    160mOhm
    Voltage Rating - AC:
    Operating Temperature:
    250V
    Ratings:
    -25°C ~ 120°C
    Datasheet:
    1. How to order SS28V-K25075-CH on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SS28V-K25075-CH price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SS28V-K25075-CH?
    Image SS28V-K20115-CH SS28V-25045-CH SS28V-20075-CH SS28V-K25075-CH SS28V-R25080-CH
    Part Number SS28V-K20115-CH SS28V-25045-CH SS28V-20075-CH SS28V-K25075-CH SS28V-R25080-CH
    Current Rating (Max) 7.5 mH @ 1 kHz 7.5 mH @ 1 kHz 7.5 mH @ 1 kHz 7.5 mH @ 1 kHz 7.5 mH @ 1 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max) 2.5A 2.5A 2.5A 2.5A 2.5A
    Voltage Rating - DC 160mOhm 160mOhm 160mOhm 160mOhm 160mOhm
    Voltage Rating - AC - - - - -
    Operating Temperature 250V 250V 250V 250V 250V
    Ratings -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C