    KEMET SS28V-K20115-CH
    Part No.:
    SS28V-K20115-CH
    Manufacturer:
    KEMET
    Category:
    Common Mode Chokes
    Package:
    Vertical, 4 PC Pin
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSS28V-K20115-CH.pdf
    Description:
    CMC 11.5MH 2A 2LN TH
    Manufacturer:
    KEMET
    Package/Case:
    Vertical, 4 PC Pin
    Filter Type:
    Power Line
    Number of Lines:
    2
    Impedance @ Frequency:
    Current Rating (Max):
    11.5 mH @ 1 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max):
    2A
    Voltage Rating - DC:
    220mOhm
    Voltage Rating - AC:
    Operating Temperature:
    250V
    Ratings:
    -25°C ~ 120°C
    Approval Agency:
    Features:
    Mounting Type:
    Size / Dimension:
    Height (Max):
    Datasheet:
    1. How to order SS28V-K20115-CH on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SS28V-K20115-CH price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SS28V-K20115-CH?
    Image SS28V-K20115-CH SS28V-25045-CH SS28V-20075-CH SS28V-K25075-CH SS28V-R25080-CH
    Part Number SS28V-K20115-CH SS28V-25045-CH SS28V-20075-CH SS28V-K25075-CH SS28V-R25080-CH
    Manufacturer KEMET KEMET KEMET KEMET KEMET
    Filter Type Power Line Power Line Power Line Power Line Power Line
    Number of Lines 2 2 2 2 2
    Current Rating (Max) 11.5 mH @ 1 kHz 11.5 mH @ 1 kHz 11.5 mH @ 1 kHz 11.5 mH @ 1 kHz 11.5 mH @ 1 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max) 2A 2A 2A 2A 2A
    Voltage Rating - DC 220mOhm 220mOhm 220mOhm 220mOhm 220mOhm
    Voltage Rating - AC - - - - -
    Operating Temperature 250V 250V 250V 250V 250V
    Ratings -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C