    HenLv Power AC220S48DC-80W
    Part No.:
    AC220S48DC-80W
    Description:
    AC DC CONVERTER 48V 80W
    Series:
    Package/Case:
    Voltage - Input:
    85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
    Voltage - Output 1:
    48V
    Voltage - Output 4:
    Current - Output (Max):
    1.666A
    Operating Temperature:
    Efficiency:
    85%
    Mounting Type:
    Size / Dimension:
    3.00" L x 3.00" W x 1.06" H (76.2mm x 76.2mm x 27.0mm)
    Approval Agency:
    Standard Number:
    1. How to order AC220S48DC-80W on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the AC220S48DC-80W price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of AC220S48DC-80W?
    Image AC220S48DC-40WH2 AC220S48DC-5W AC220S48DC-10W AC220S48DC-50WH2 AC220S48DC-80W
    Part Number AC220S48DC-40WH2 AC220S48DC-5W AC220S48DC-10W AC220S48DC-50WH2 AC220S48DC-80W
    Manufacturer HenLv Power HenLv Power HenLv Power HenLv Power HenLv Power
    Series - - - - -
    Package/Case - - - - -
    Packaging Case Case Case Case Case
    Product Status Active Active Active Active Active
    Type - - - - -
    Number of Outputs - - - - -
    Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
    Voltage - Output 1 48V 48V 48V 48V 48V
    Voltage - Output 4 - - - - -
    Current - Output (Max) 1.666A 1.666A 1.666A 1.666A 1.666A
    Efficiency 85% 85% 85% 85% 85%
    Mounting Type - - - - -
    Size / Dimension 3.00" L x 3.00" W x 1.06" H (76.2mm x 76.2mm x 27.0mm) 3.00" L x 3.00" W x 1.06" H (76.2mm x 76.2mm x 27.0mm) 3.00" L x 3.00" W x 1.06" H (76.2mm x 76.2mm x 27.0mm) 3.00" L x 3.00" W x 1.06" H (76.2mm x 76.2mm x 27.0mm) 3.00" L x 3.00" W x 1.06" H (76.2mm x 76.2mm x 27.0mm)