    HenLv Power AC220S48DC-10W
    Part No.:
    AC220S48DC-10W
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDAC220S48DC-10W.pdf
    Description:
    AC DC CONVERTER 48V 10W
    Voltage - Input:
    85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
    Voltage - Output 1:
    48V
    Current - Output (Max):
    208mA
    Efficiency:
    84%
    Mounting Type:
    Size / Dimension:
    1.57" L x 0.98" W x 0.82" H (40.0mm x 25.0mm x 20.8mm)
    Datasheet:
    1. How to order AC220S48DC-10W on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the AC220S48DC-10W price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of AC220S48DC-10W?
    Image AC220S48DC-40WH2 AC220S48DC-5W AC220S48DC-10W AC220S48DC-50WH2 AC220S48DC-80W
    Part Number AC220S48DC-40WH2 AC220S48DC-5W AC220S48DC-10W AC220S48DC-50WH2 AC220S48DC-80W
    Number of Outputs - - - - -
    Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
    Voltage - Output 1 48V 48V 48V 48V 48V
    Voltage - Output 4 - - - - -
    Current - Output (Max) 208mA 208mA 208mA 208mA 208mA
    Efficiency 84% 84% 84% 84% 84%
    Mounting Type - - - - -
    Size / Dimension 1.57" L x 0.98" W x 0.82" H (40.0mm x 25.0mm x 20.8mm) 1.57" L x 0.98" W x 0.82" H (40.0mm x 25.0mm x 20.8mm) 1.57" L x 0.98" W x 0.82" H (40.0mm x 25.0mm x 20.8mm) 1.57" L x 0.98" W x 0.82" H (40.0mm x 25.0mm x 20.8mm) 1.57" L x 0.98" W x 0.82" H (40.0mm x 25.0mm x 20.8mm)