    HenLv Power AC220D05DC-30W
    Part No.:
    AC220D05DC-30W
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDAC220D05DC-30W.pdf
    Description:
    AC DC CONVERTER +5V/-5V 30W
    Voltage - Input:
    85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
    Voltage - Output 1:
    5V
    Current - Output (Max):
    3A
    Efficiency:
    77%
    Mounting Type:
    Size / Dimension:
    2.83" L x 1.97" W x 0.98" H (72.0mm x 50.0mm x 25.0mm)
    Datasheet:
    1. How to order AC220D05DC-30W on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the AC220D05DC-30W price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of AC220D05DC-30W?
    Image AC220D05DC-3W AC220D05DC-5W AC220D05DC-10W AC220D05DC-15W AC220D05DC-30W
    Part Number AC220D05DC-3W AC220D05DC-5W AC220D05DC-10W AC220D05DC-15W AC220D05DC-30W
    Number of Outputs - - - - -
    Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
    Voltage - Output 1 5V 5V 5V 5V 5V
    Voltage - Output 4 - - - - -
    Current - Output (Max) 3A 3A 3A 3A 3A
    Efficiency 77% 77% 77% 77% 77%
    Mounting Type - - - - -
    Size / Dimension 2.83" L x 1.97" W x 0.98" H (72.0mm x 50.0mm x 25.0mm) 2.83" L x 1.97" W x 0.98" H (72.0mm x 50.0mm x 25.0mm) 2.83" L x 1.97" W x 0.98" H (72.0mm x 50.0mm x 25.0mm) 2.83" L x 1.97" W x 0.98" H (72.0mm x 50.0mm x 25.0mm) 2.83" L x 1.97" W x 0.98" H (72.0mm x 50.0mm x 25.0mm)