    HenLv Power AC220D05DC-15W
    Part No.:
    AC220D05DC-15W
    Manufacturer:
    HenLv Power
    Category:
    AC DC Converters
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDAC220D05DC-15W.pdf
    Description:
    AC DC CONVERTER +5V/-5V 15W
    Manufacturer:
    HenLv Power
    Series:
    Package/Case:
    Packaging:
    Case
    Product Status:
    Active
    Type:
    Number of Outputs:
    Voltage - Input:
    85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
    Voltage - Output 1:
    5V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Current - Output (Max):
    1.5A
    Power (Watts):
    Applications:
    Features:
    Operating Temperature:
    Efficiency:
    77%
    Mounting Type:
    Size / Dimension:
    2.44" L x 1.77" W x 0.87" H (62.0mm x 45.0mm x 22.0mm)
    Approval Agency:
    Standard Number:
    Datasheet:
    1. How to order AC220D05DC-15W on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the AC220D05DC-15W price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of AC220D05DC-15W?
    Image AC220D05DC-3W AC220D05DC-5W AC220D05DC-10W AC220D05DC-15W AC220D05DC-30W
    Part Number AC220D05DC-3W AC220D05DC-5W AC220D05DC-10W AC220D05DC-15W AC220D05DC-30W
    Manufacturer HenLv Power HenLv Power HenLv Power HenLv Power HenLv Power
    Series - - - - -
    Package/Case - - - - -
    Packaging Case Case Case Case Case
    Product Status Active Active Active Active Active
    Type - - - - -
    Number of Outputs - - - - -
    Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
    Voltage - Output 1 5V 5V 5V 5V 5V
    Voltage - Output 2 - - - - -
    Voltage - Output 3 - - - - -
    Voltage - Output 4 - - - - -
    Current - Output (Max) 1.5A 1.5A 1.5A 1.5A 1.5A
    Power (Watts) - - - - -
    Applications - - - - -
    Features - - - - -
    Efficiency 77% 77% 77% 77% 77%
    Mounting Type - - - - -
    Size / Dimension 2.44" L x 1.77" W x 0.87" H (62.0mm x 45.0mm x 22.0mm) 2.44" L x 1.77" W x 0.87" H (62.0mm x 45.0mm x 22.0mm) 2.44" L x 1.77" W x 0.87" H (62.0mm x 45.0mm x 22.0mm) 2.44" L x 1.77" W x 0.87" H (62.0mm x 45.0mm x 22.0mm) 2.44" L x 1.77" W x 0.87" H (62.0mm x 45.0mm x 22.0mm)