    Green Watt Power PLD360-PDD480
    Part No.:
    PLD360-PDD480
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDPLD360-PDD480.pdf
    Description:
    AC/DC CONVERTER 48V 360W-EVD-250
    Series:
    Caesar (360W)
    Voltage - Input:
    90 ~ 264 VAC, 100 ~ 400 VDC
    Voltage - Output 1:
    48V
    Power (Watts):
    360W
    Voltage - Isolation:
    3 kV
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 80°C
    Datasheet:
    1. How to order PLD360-PDD480 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the PLD360-PDD480 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PLD360-PDD480?
    Image PLD360-PDD240 PLD360-PDD280 PLD360-PDD480 PLD360-PDD150 PLD360-PDD360
    Part Number PLD360-PDD240 PLD360-PDD280 PLD360-PDD480 PLD360-PDD150 PLD360-PDD360
    Series Caesar (360W) Caesar (360W) Caesar (360W) Caesar (360W) Caesar (360W)
    Number of Outputs 1 1 1 1 1
    Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 100 ~ 400 VDC 90 ~ 264 VAC, 100 ~ 400 VDC 90 ~ 264 VAC, 100 ~ 400 VDC 90 ~ 264 VAC, 100 ~ 400 VDC 90 ~ 264 VAC, 100 ~ 400 VDC
    Voltage - Output 1 48V 48V 48V 48V 48V
    Current - Output 6 - - - - -
    Power (Watts) 360W 360W 360W 360W 360W
    Voltage - Isolation 3 kV 3 kV 3 kV 3 kV 3 kV
    Operating Temperature -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C