    Green Watt Power PLD360-PDD150
    Part No.:
    PLD360-PDD150
    Manufacturer:
    Green Watt Power
    Category:
    AC DC Converters
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDPLD360-PDD150.pdf
    Description:
    AC/DC CONVERTER 15V 260W
    Manufacturer:
    Green Watt Power
    Series:
    Caesar (360W)
    Packaging:
    Case
    Product Status:
    Active
    Type:
    Enclosed
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input:
    90 ~ 264 VAC, 100 ~ 400 VDC
    Voltage - Output 1:
    15V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Voltage - Output 5:
    Voltage - Output 6:
    Current - Output 1:
    Current - Output 2:
    Current - Output 3:
    Current - Output 4:
    Current - Output 5:
    Current - Output 6:
    Power (Watts):
    260W
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Voltage - Isolation:
    3 kV
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 80°C
    Features:
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Size / Dimension:
    Datasheet:
    1. How to order PLD360-PDD150 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the PLD360-PDD150 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PLD360-PDD150?
    Image PLD360-PDD240 PLD360-PDD280 PLD360-PDD480 PLD360-PDD150 PLD360-PDD360
    Part Number PLD360-PDD240 PLD360-PDD280 PLD360-PDD480 PLD360-PDD150 PLD360-PDD360
    Series Caesar (360W) Caesar (360W) Caesar (360W) Caesar (360W) Caesar (360W)
    Packaging Case Case Case Case Case
    Product Status Active Active Active Active Active
    Type Enclosed Enclosed Enclosed Enclosed Enclosed
    Number of Outputs 1 1 1 1 1
    Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 100 ~ 400 VDC 90 ~ 264 VAC, 100 ~ 400 VDC 90 ~ 264 VAC, 100 ~ 400 VDC 90 ~ 264 VAC, 100 ~ 400 VDC 90 ~ 264 VAC, 100 ~ 400 VDC
    Voltage - Output 1 15V 15V 15V 15V 15V
    Voltage - Output 2 - - - - -
    Voltage - Output 3 - - - - -
    Voltage - Output 4 - - - - -
    Voltage - Output 5 - - - - -
    Voltage - Output 6 - - - - -
    Current - Output 1 - - - - -
    Current - Output 2 - - - - -
    Current - Output 3 - - - - -
    Current - Output 4 - - - - -
    Current - Output 5 - - - - -
    Current - Output 6 - - - - -
    Power (Watts) 260W 260W 260W 260W 260W
    Voltage - Isolation 3 kV 3 kV 3 kV 3 kV 3 kV
    Operating Temperature -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C