    EPCOS - TDK Electronics B43547A2228M000
    Part No.:
    B43547A2228M000
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDB43547A2228M000.pdf
    Description:
    CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP TH
    Series:
    B43547
    Capacitance:
    2200 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    200 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    32mOhm @ 100Hz
    Lifetime @ Temp.:
    3000 Hrs @ 105°C
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Ripple Current @ Low Frequency:
    5.46 A @ 100 Hz
    Ripple Current @ High Frequency:
    Impedance:
    45 mOhms
    Lead Spacing:
    0.394" (10.00mm)
    Size / Dimension:
    1.378" Dia (35.00mm)
    Height - Seated (Max):
    2.244" (57.00mm)
    Datasheet:
    1. How to order B43547A2228M000 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the B43547A2228M000 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of B43547A2228M000?
    Image B43547A2228M000
    Part Number B43547A2228M000
    Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
    Package/Case
    Series B43547
    Packaging Tray
    Product Status Active
    Capacitance 2200 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 200 V
    ESR (Equivalent Series Resistance) 32mOhm @ 100Hz
    Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Applications General Purpose
    Ripple Current @ Low Frequency 5.46 A @ 100 Hz
    Impedance 45 mOhms
    Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
    Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
    Height - Seated (Max) 2.244" (57.00mm)