    EPCOS - TDK Electronics B43505A9337M67
    Part No.:
    B43505A9337M67
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDB43505A9337M67.pdf
    Description:
    CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP TH
    Series:
    B43505
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    330 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    400 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    270mOhm @ 100Hz
    Lifetime @ Temp.:
    5000 Hrs @ 105°C
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Ripple Current @ Low Frequency:
    1.7 A @ 100 Hz
    Ripple Current @ High Frequency:
    Impedance:
    330 mOhms
    Lead Spacing:
    0.394" (10.00mm)
    Size / Dimension:
    1.181" Dia (30.00mm)
    Height - Seated (Max):
    2.047" (52.00mm)
    Datasheet:
    1. How to order B43505A9337M67 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the B43505A9337M67 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of B43505A9337M67?
    Image B43505A9337M67
    Part Number B43505A9337M67
    Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
    Package/Case
    Series B43505
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Capacitance 330 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 400 V
    ESR (Equivalent Series Resistance) 270mOhm @ 100Hz
    Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Applications General Purpose
    Ripple Current @ Low Frequency 1.7 A @ 100 Hz
    Impedance 330 mOhms
    Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
    Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
    Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)