    Enerdoor FIN1900E.013.M
    Part No.:
    FIN1900E.013.M
    Manufacturer:
    Enerdoor
    Category:
    Power Line Filter Modules
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDFIN1900E.013.M.pdf
    Description:
    LINE FILTER 13A CHASSIS MOUNT
    Manufacturer:
    Enerdoor
    Series:
    FIN1900E
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Filter Type:
    Three Phase (Delta)
    Configuration:
    Two Stage
    Voltage - Rated DC:
    Voltage - Rated AC:
    Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
    3.1 kV
    Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
    2.3 kV
    Current:
    13 A
    Frequency - Operating:
    50/60Hz
    Applications:
    General Purpose
    Approval Agency:
    CE, CSA, cURus, UL
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Termination Style:
    Terminal Block
    Inductance:
    Datasheet:
    1. How to order FIN1900E.013.M on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the FIN1900E.013.M price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of FIN1900E.013.M?
    Image FIN1900E.013.M FIN1900EG.055.M FIN1900E.230.M
    Part Number FIN1900E.013.M FIN1900EG.055.M FIN1900E.230.M
    Manufacturer Enerdoor Enerdoor Enerdoor
    Series FIN1900E FIN1900E FIN1900E
    Packaging Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active
    Filter Type Three Phase (Delta) Three Phase (Delta) Three Phase (Delta)
    Configuration Two Stage Two Stage Two Stage
    Voltage - Rated DC - - -
    Voltage - Rated AC - - -
    Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 3.1 kV 3.1 kV 3.1 kV
    Voltage - Rated AC (Phase to Phase) 2.3 kV 2.3 kV 2.3 kV
    Current 13 A 13 A 13 A
    Frequency - Operating 50/60Hz 50/60Hz 50/60Hz
    Applications General Purpose General Purpose General Purpose
    Approval Agency CE, CSA, cURus, UL CE, CSA, cURus, UL CE, CSA, cURus, UL
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C