    Cosel USA, Inc. ADA600F-30
    Part No.:
    ADA600F-30
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDADA600F-30.pdf
    Description:
    AC/DC CONVERTER 30V 360W
    Series:
    ADA (600W)
    Voltage - Input:
    85 ~ 264 VAC
    Voltage - Output 1:
    30V
    Current - Output 1:
    12 A
    Power (Watts):
    360W (600W Forced Air)
    Voltage - Isolation:
    3 kV
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 71°C (With Derating)
    Size / Dimension:
    7.68" L x 5.00" W x 2.56" H (195.0mm x 127.0mm x 65.0mm)
    Datasheet:
    1. How to order ADA600F-30 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the ADA600F-30 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ADA600F-30?
    Image ADA600F-48 ADA600F-24 ADA600F-36 ADA600F-30 ADA600F-36-D40
    Part Number ADA600F-48 ADA600F-24 ADA600F-36 ADA600F-30 ADA600F-36-D40
    Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
    Series ADA (600W) ADA (600W) ADA (600W) ADA (600W) ADA (600W)
    Number of Outputs 1 1 1 1 1
    Voltage - Input 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC
    Voltage - Output 1 30V 30V 30V 30V 30V
    Voltage - Output 6 - - - - -
    Current - Output 1 12 A 12 A 12 A 12 A 12 A
    Current - Output 6 - - - - -
    Power (Watts) 360W (600W Forced Air) 360W (600W Forced Air) 360W (600W Forced Air) 360W (600W Forced Air) 360W (600W Forced Air)
    Voltage - Isolation 3 kV 3 kV 3 kV 3 kV 3 kV
    Mounting Type Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
    Size / Dimension 7.68" L x 5.00" W x 2.56" H (195.0mm x 127.0mm x 65.0mm) 7.68" L x 5.00" W x 2.56" H (195.0mm x 127.0mm x 65.0mm) 7.68" L x 5.00" W x 2.56" H (195.0mm x 127.0mm x 65.0mm) 7.68" L x 5.00" W x 2.56" H (195.0mm x 127.0mm x 65.0mm) 7.68" L x 5.00" W x 2.56" H (195.0mm x 127.0mm x 65.0mm)