SEKR47M350ST.pdf
SEKR47M350ST.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SEKR47M350ST.
| Image | |
| Part Number | SEKR47M350ST |
| Manufacturer | Cornell Dubilier Knowles |
| Package/Case | |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance | 0.47 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 350 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 564.67Ohm |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | - |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency | - |
| Ripple Current @ High Frequency | - |
| Impedance | - |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) |