SEK330M100RT.pdf
SEK330M100RT.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SEK330M100RT.
| Image |  |
| Part Number | SEK330M100RT |
| Manufacturer | Cornell Dubilier Knowles |
| Package/Case | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 33 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 100 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 4.02Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency | 160 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 224 mA @ 10 kHz |
| Impedance | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.591" (15.00mm) |