    Cornell Dubilier Knowles PSU64515
    Part No.:
    PSU64515
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDPSU64515.pdf
    Description:
    CAP ALUM 645UF 125V QC CHAS MT
    Capacitance:
    645 µF
    Tolerance:
    0%, +20%
    Voltage - Rated:
    125 V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 65°C
    Size / Dimension:
    1.813" Dia (46.05mm)
    Height - Seated (Max):
    4.375" (111.13mm)
    Datasheet:
    1. How to order PSU64515 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the PSU64515 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PSU64515?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PSU64515.
    7.How to contact us to get technical supports, such as PSU64515 pin diagram, PSU64515 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image PSU64515A PSU64515
    Part Number PSU64515A PSU64515
    Manufacturer Cornell Dubilier Knowles Cornell Dubilier Knowles
    Package/Case
    Series PSU PSU
    Packaging Bulk Bulk
    Product Status Active Active
    Capacitance 645 µF 645 µF
    Tolerance 0%, +20% 0%, +20%
    Voltage - Rated 125 V 125 V
    Lifetime @ Temp. - -
    Operating Temperature -40°C ~ 65°C -40°C ~ 65°C
    Polarization Bi-Polar Bi-Polar
    Ratings - -
    Applications Motor Start Motor Start
    Lead Spacing - -
    Size / Dimension 1.813" Dia (46.05mm) 1.813" Dia (46.05mm)
    Height - Seated (Max) 4.375" (111.13mm) 4.375" (111.13mm)