CG382T200X5L.pdf
CG382T200X5L.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CG382T200X5L.
| Image |  |
| Part Number | CG382T200X5L |
| Manufacturer | Cornell Dubilier Knowles |
| Package/Case | |
| Series | CG |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 3800 µF |
| Tolerance | -10%, +50% |
| Voltage - Rated | 200 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 23mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency | 13.2 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 15.972 A @ 10 kHz |
| Impedance | - |
| Lead Spacing | - |
| Size / Dimension | 3.000" Dia (76.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 5.625" (142.88mm) |