AVGA337M25G24T-F.pdf
AVGA337M25G24T-F.pdf
| Image |  |
| Part Number | AVGA337M25G24T-F |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance | 330 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 25 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 900mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency | 375 mA @ 120 Hz |
| Lead Spacing | - |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.413" (10.50mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm) |