AVEZ336M25D16T-F.pdf
AVEZ336M25D16T-F.pdf
| Image | |
| Part Number | AVEZ336M25D16T-F |
| Manufacturer | Cornell Dubilier Knowles |
| Package/Case | |
| Series | AVEZ |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 33 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 25 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency | 136 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 170 mA @ 100 kHz |
| Impedance | 850 mOhms |
| Lead Spacing | - |
| Size / Dimension | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.217" (5.50mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) |