AHA476M25D16T-F.pdf
AHA476M25D16T-F.pdf
| Image |  |
| Part Number | AHA476M25D16T-F |
| Series | AHA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Capacitance | 47 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 25 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 7.1Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Ripple Current @ Low Frequency | 70 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 119 mA @ 10 kHz |
| Impedance | - |
| Lead Spacing | - |
| Size / Dimension | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.213" (5.40mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) |