686KBM100MGBW.pdf
686KBM100MGBW.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 686KBM100MGBW.
| Image |  |
| Part Number | 686KBM100MGBW |
| Manufacturer | Cornell Dubilier Knowles |
| Package/Case | |
| Series | KBM |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 68 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 100 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1.95Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp. | 7000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency | 184 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 460 mA @ 100 kHz |
| Impedance | 300 mOhms |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.689" (17.50mm) |