477SML6R3M.pdf
477SML6R3M.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 477SML6R3M.
| Image |  |
| Part Number | 477SML6R3M |
| Manufacturer | Cornell Dubilier Knowles |
| Package/Case | |
| Series | SML |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 470 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 987.7mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency | 380 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 570 mA @ 100 kHz |
| Impedance | - |
| Lead Spacing | - |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.417" (10.60mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) |