    Cornell Dubilier Knowles 226SML100M
    Part No.:
    226SML100M
    Manufacturer:
    Cornell Dubilier Knowles
    Category:
    Aluminum Electrolytic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED226SML100M.pdf
    Description:
    CAP ALUM 22UF 20% 100V SMD
    Manufacturer:
    Cornell Dubilier Knowles
    Package/Case:
    Series:
    SML
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    22 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    100 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    7.54Ohm @ 120Hz
    Lifetime @ Temp.:
    2000 Hrs @ 85°C
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Polarization:
    Polar
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    Ripple Current @ Low Frequency:
    120 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency:
    180 mA @ 100 kHz
    Impedance:
    Lead Spacing:
    Size / Dimension:
    0.315" Dia (8.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.417" (10.60mm)
    Surface Mount Land Size:
    0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Datasheet:
    1. How to order 226SML100M on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 226SML100M price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 226SML100M?
    Image 226SML100M
    Part Number 226SML100M
    Manufacturer Cornell Dubilier Knowles
    Package/Case
    Series SML
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 22 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 100 V
    ESR (Equivalent Series Resistance) 7.54Ohm @ 120Hz
    Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Polarization Polar
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Ripple Current @ Low Frequency 120 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency 180 mA @ 100 kHz
    Impedance -
    Lead Spacing -
    Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.417" (10.60mm)
    Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)