226CKS250MLU.pdf
226CKS250MLU.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 226CKS250MLU.
| Image | |
| Part Number | 226CKS250MLU |
| Manufacturer | Cornell Dubilier Knowles |
| Package/Case | |
| Series | CKS |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 22 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 250 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 15.071Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar |
| Ratings | - |
| Applications | Bypass, Decoupling |
| Ripple Current @ Low Frequency | 195 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 351 mA @ 100 kHz |
| Impedance | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.846" (21.50mm) |