105TMA100MSD.pdf
105TMA100MSD.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 105TMA100MSD.
| Image |  |
| Part Number | 105TMA100MSD |
| Manufacturer | Cornell Dubilier Knowles |
| Package/Case | |
| Series | TMA |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 1 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 100 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 149.208Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency | 14 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 28 mA @ 50 kHz |
| Impedance | - |
| Lead Spacing | - |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.512" L (5.00mm x 13.00mm) |