    Comchip Technology CPDH3V3U-HF
    Part No.:
    CPDH3V3U-HF
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCPDH3V3U-HF.pdf
    Description:
    TVS DIODE 3.3VWM 15VC SOD523
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    3.3V (Max)
    Voltage - Breakdown (Min):
    4.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    15V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    4A (8/20µs)
    Power - Peak Pulse:
    60W
    Capacitance @ Frequency:
    0.4pF @ 1MHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C (TA)
    Datasheet:
    1. How to order CPDH3V3U-HF on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CPDH3V3U-HF price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CPDH3V3U-HF?
    Image CPDH3V3UP-HF CPDH3V3UP CPDH3V3UB-HF CPDH3V3U-HF
    Part Number CPDH3V3UP-HF CPDH3V3UP CPDH3V3UB-HF CPDH3V3U-HF
    Manufacturer Comchip Technology Comchip Technology Comchip Technology Comchip Technology
    Package/Case SC-79, SOD-523 SC-79, SOD-523 SC-79, SOD-523 SC-79, SOD-523
    Series - - - -
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active
    Type Zener Zener Zener Zener
    Unidirectional Channels 1 1 1 1
    Bidirectional Channels - - - -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max) 3.3V (Max) 3.3V (Max) 3.3V (Max)
    Voltage - Breakdown (Min) 4.2V 4.2V 4.2V 4.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 15V 15V 15V 15V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4A (8/20µs) 4A (8/20µs) 4A (8/20µs) 4A (8/20µs)
    Power - Peak Pulse 60W 60W 60W 60W
    Power Line Protection No No No No
    Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
    Capacitance @ Frequency 0.4pF @ 1MHz 0.4pF @ 1MHz 0.4pF @ 1MHz 0.4pF @ 1MHz