    Comchip Technology CPDH3V3UB-HF
    Part No.:
    CPDH3V3UB-HF
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCPDH3V3UB-HF.pdf
    Description:
    TVS DIODE 3.3VWM 14VC SOD523
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    3.3V (Max)
    Voltage - Breakdown (Min):
    5V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    14V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    7.5A
    Power - Peak Pulse:
    105W
    Capacitance @ Frequency:
    105pF @ 1MHz (Max)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    Datasheet:
    1. How to order CPDH3V3UB-HF on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CPDH3V3UB-HF price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CPDH3V3UB-HF?
    Image CPDH3V3UB-HF
    Part Number CPDH3V3UB-HF
    Manufacturer Comchip Technology
    Package/Case SC-79, SOD-523
    Series -
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type Zener
    Unidirectional Channels 1
    Bidirectional Channels -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max)
    Voltage - Breakdown (Min) 5V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.5A
    Power - Peak Pulse 105W
    Power Line Protection No
    Applications General Purpose
    Capacitance @ Frequency 105pF @ 1MHz (Max)
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)