ESMH201VNN222MA50U.pdf
ESMH201VNN222MA50U.pdf
| Image |  |
| Part Number | ESMH201VNN222MA50U |
| Manufacturer | Chemi-Con |
| Package/Case | |
| Series | SMH |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 2200 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 200 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 113mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar |
| Ratings | - |
| Applications | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 4.92 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 7.38 A @ 100 kHz |
| Impedance | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension | 1.378" Dia (35.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 2.047" (52.00mm) |