EMVH350GTR681MMH0S.pdf
EMVH350GTR681MMH0S.pdf
| Image |  |
| Part Number | EMVH350GTR681MMH0S |
| Manufacturer | Chemi-Con |
| Package/Case | |
| Series | Alchip™- MVH |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 680 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 35 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100mOhm @ 100kHz |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 125°C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Polarization | Polar |
| Ratings | - |
| Applications | Automotive |
| Ripple Current @ Low Frequency | - |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.2 A @ 100 kHz |
| Impedance | - |
| Lead Spacing | - |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.669" (17.00mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm) |