EMVE451GTR220MMN0S.pdf
EMVE451GTR220MMN0S.pdf
| Image |  |
| Part Number | EMVE451GTR220MMN0S |
| Manufacturer | Chemi-Con |
| Package/Case | |
| Series | Alchip™- MVE |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Not For New Designs |
| Capacitance | 22 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 450 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency | 130 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | - |
| Impedance | - |
| Lead Spacing | - |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.906" (23.00mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm) |