    Cal-Chip Electronics, Inc. UPR25J393CT
    Part No.:
    UPR25J393CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDUPR25J393CT.pdf
    Description:
    AEC-Q200RES2512 5% 39K OHM 3W
    Resistance:
    39 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    3W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.047" (1.20mm)
    Datasheet:
    1. How to order UPR25J393CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the UPR25J393CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of UPR25J393CT?
    Image UPR25J393CT UPR25J393CT
    Part Number UPR25J393CT UPR25J393CT
    Product Status Active Active
    Resistance 39 kOhms 39 kOhms
    Tolerance ±5% ±5%
    Power (Watts) 3W 3W
    Composition Thick Film Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
    Ratings 2512 2512
    Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm) 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm)