    Cal-Chip Electronics, Inc. RM12F8451CT
    Part No.:
    RM12F8451CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRM12F8451CT.pdf
    Description:
    RES SMD 8.45K OHM 1% 1/4W 1206
    Resistance:
    8.45 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order RM12F8451CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RM12F8451CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RM12F8451CT?
    Image RM12F8451CT
    Part Number RM12F8451CT
    Product Status Active
    Resistance 8.45 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)