    Cal-Chip Electronics, Inc. RM12F8063CT
    Part No.:
    RM12F8063CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRM12F8063CT.pdf
    Description:
    RES SMD 806K OHM 1% 1/4W 1206
    Resistance:
    806 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order RM12F8063CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RM12F8063CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RM12F8063CT?
    Image RM12F8063CT
    Part Number RM12F8063CT
    Product Status Active
    Resistance 806 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)