    Cal-Chip Electronics, Inc. RM12F7871CT
    Part No.:
    RM12F7871CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRM12F7871CT.pdf
    Description:
    RES SMD 7.87K OHM 1% 1/4W 1206
    Resistance:
    7.87 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order RM12F7871CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RM12F7871CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RM12F7871CT?
    Image RM12F7871CT
    Part Number RM12F7871CT
    Product Status Active
    Resistance 7.87 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)