    Cal-Chip Electronics, Inc. RM12F4220CT
    Part No.:
    RM12F4220CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRM12F4220CT.pdf
    Description:
    RES SMD 422 OHM 1% 1/4W 1206
    Resistance:
    422 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order RM12F4220CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RM12F4220CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RM12F4220CT?
    Image RM12F4220CT
    Part Number RM12F4220CT
    Product Status Active
    Resistance 422 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)