    Cal-Chip Electronics, Inc. RM10F8064CT
    Part No.:
    RM10F8064CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRM10F8064CT.pdf
    Description:
    RES SMD 8.06M OHM 1% 1/8W 0805
    Resistance:
    8.06 MOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order RM10F8064CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RM10F8064CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RM10F8064CT?
    Image RM10F8064CT
    Part Number RM10F8064CT
    Product Status Active
    Resistance 8.06 MOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)