    Cal-Chip Electronics, Inc. RM10F6R65CT
    Part No.:
    RM10F6R65CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRM10F6R65CT.pdf
    Description:
    RES SMD 6.65 OHM 1% 1/8W 0805
    Resistance:
    6.65 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order RM10F6R65CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RM10F6R65CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RM10F6R65CT?
    Image RM10F6R65CT
    Part Number RM10F6R65CT
    Product Status Active
    Resistance 6.65 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)