    Cal-Chip Electronics, Inc. RM10F6342CT
    Part No.:
    RM10F6342CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRM10F6342CT.pdf
    Description:
    RES SMD 63.4K OHM 1% 1/8W 0805
    Resistance:
    63.4 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order RM10F6342CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RM10F6342CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RM10F6342CT?
    Image RM10F6342CT
    Part Number RM10F6342CT
    Product Status Active
    Resistance 63.4 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)