    Cal-Chip Electronics, Inc. RM10F5233CT
    Part No.:
    RM10F5233CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRM10F5233CT.pdf
    Description:
    RES SMD 523K OHM 1% 1/8W 0805
    Resistance:
    523 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order RM10F5233CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RM10F5233CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RM10F5233CT?
    Image RM10F5233CT
    Part Number RM10F5233CT
    Product Status Active
    Resistance 523 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)