    Cal-Chip Electronics, Inc. RM10F3832CT
    Part No.:
    RM10F3832CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRM10F3832CT.pdf
    Description:
    RES SMD 38.3K OHM 1% 1/8W 0805
    Resistance:
    38.3 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order RM10F3832CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RM10F3832CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RM10F3832CT?
    Image RM10F3832CT
    Part Number RM10F3832CT
    Product Status Active
    Resistance 38.3 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)