    Cal-Chip Electronics, Inc. RM10F3002CT
    Part No.:
    RM10F3002CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRM10F3002CT.pdf
    Description:
    RES SMD 30K OHM 1% 1/8W 0805
    Resistance:
    30 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order RM10F3002CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RM10F3002CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RM10F3002CT?
    Image RM10F3002CT
    Part Number RM10F3002CT
    Product Status Active
    Resistance 30 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)