    Cal-Chip Electronics, Inc. RM10F2054CT
    Part No.:
    RM10F2054CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRM10F2054CT.pdf
    Description:
    RES SMD 2.05M OHM 1% 1/8W 0805
    Resistance:
    2.05 MOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order RM10F2054CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RM10F2054CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RM10F2054CT?
    Image RM10F2054CT
    Part Number RM10F2054CT
    Product Status Active
    Resistance 2.05 MOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)