    Cal-Chip Electronics, Inc. RM06F4644CT
    Part No.:
    RM06F4644CT
    Package:
    0603 (1608 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRM06F4644CT.pdf
    Description:
    RES SMD 4.64M OHM 1% 1/10W 0603
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Resistance:
    4.64 MOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    Ratings:
    0603
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order RM06F4644CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RM06F4644CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RM06F4644CT?
    Image RM06F4644CT
    Part Number RM06F4644CT
    Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc.
    Series RM
    Package/Case 0603 (1608 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 4.64 MOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)