    Cal-Chip Electronics, Inc. RM04F95R3CT
    Part No.:
    RM04F95R3CT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRM04F95R3CT.pdf
    Description:
    RES SMD 95.3 OHM 1% 1/16W 0402
    Resistance:
    95.3 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.063W, 1/16W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)
    Datasheet:
    1. How to order RM04F95R3CT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RM04F95R3CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RM04F95R3CT?
    Image RM04F95R3CT
    Part Number RM04F95R3CT
    Product Status Active
    Resistance 95.3 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.063W, 1/16W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)